Mavi yolculuk sırasında yapılacak kara turları, rotaya ve tur programına göre değişiklik gösterebilir. Yapabileceğiniz tüm kara turlarının fiyatlarına ve detaylarına partner firmamız www.paynatravel.com ‘u ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
Tur süresince uğranılan koylarda su sporları, yüzme, güneşlenme ve dinlenme aktivitelerinin yanı sıra, aşağıdaki kara turları da yapılabilmektedir:

 1. Antik kentler turu: Rotada bulunan antik kentlere yapılan turlar ile tarihi yerlerin keşfi yapılabilir. Örneğin, Fethiye’de Telmessos Antik Kenti, Kaunos Antik Kenti, Dalyan’da Kaunos Antik Kenti, Patara Antik Kenti, Olympos Antik Kenti gibi yerler gezilebilir.
   
 2. Yamaç paraşütü: Özellikle Fethiye’de yapılan yamaç paraşütü aktivitesi, deniz ve doğa manzarası eşliğinde unutulmaz bir deneyim sunar.
 3. Kaplıca turu: Mavi yolculuk rotasında bulunan Kaplıca ve termal suları olan yerlerde yapılan kaplıca turları da oldukça popülerdir. Örneğin, Datça’da İlginç Kaplıca, Marmaris’te Sultaniye Kaplıcaları gibi.
   
 4. Şehir turu: Antalya, Bodrum, Çeşme, Marmaris, Fethiye gibi liman şehirleri, kısa bir şehir turu için uygun seçeneklerdir. Burada tarihi yerleri, yerel pazarları, restoranları ve kafeleri keşfedebilirsiniz.
   
 5. Yürüyüş turları: Yürüyüş tutkunları için, tur rotasındaki doğal parklar, ormanlık alanlar ve dağ yolları harika yürüyüş rotaları sunar. Örneğin, Marmaris’teki Nimara Mağarası ve Kemeraltı Mahallesi, Datça’daki Reşadiye Yarımadası Milli Parkı gibi.
   
 6. Jeep safari: Tüm günlük aktivite olan jeep safari ile bir çok antik kent ve görülmesi gereken turistik alanı ziyaret edebilirsiniz. Bodrum, Marmaris ve fethiye’den kalkışlı turlar ile bir gününüzü safariye ayırabilirsiniz.
   
 7. Dalyan: Dalyan, Muğla ilinin Ortaca ilçesinde yer alan ve ünlü İztuzu Plajı’na ev sahipliği yapan bir beldedir. Burada tekne turları düzenlenerek, tarihi kaya mezarları ve doğal güzellikleri keşfetmek mümkündür. Ayrıca, Dalyan Nehri’nde caretta carettaların yaşam alanlarını gözlemlemek de mümkündür.
   
 8. Rafting: Dalaman çayında rafting deneyimi yaşayabilirsiniz.
   
 9. Likya yolu: Mavi yolculuğunuza likya yolu parkularını katarak yürüyüş yapabilir ve günün sonunda indiğiniz koyda teknenizin sizi karşılamasını sağlayablirsiniz.
   
 10. Bodrum: Bodrum, tarihi kalıntıları, güzel plajları ve gece hayatıyla ünlü bir tatil beldesidir. Burada, Bodrum Kalesi’ni, Antik Tiyatro’yu ve Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz.
   
 11. Datça: Datça Yarımadası, doğal güzellikleri, tarihi kalıntıları ve zengin kültürel mirasıyla ünlüdür. Burada, Knidos antik kentini ziyaret edebilir, Palamutbükü Plajı’nda güneşlenebilir ve Datça’nın lezzetli balını tadabilirsiniz.
   
 12. Şirince: İzmir iline bağlı Selçuk ilçesinde yer alan Şirince, tarihi taş evleri, dar sokakları ve şarap üretimiyle ünlüdür. Burada, Şirince Şarap Evi’ni ziyaret edebilir, tarihi evleri keşfedebilir ve yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.
   
 13. Kuşadası: Aydın iline bağlı Kuşadası, turistik bir tatil beldesi olmasının yanı sıra tarihi kalıntıları ve doğal güzellikleriyle de ünlüdür. Burada, Efes Antik Kenti’ni ziyaret edebilir, Güvercinada Kalesi’ni keşfedebilir ve Kadınlar Denizi Plajı’nda güneşlenebilirsiniz.