Kiralık

Yat Kiralama Hakkında

Yatlarımızın özellikleri, boyutlarına ve türlerine göre farklılık gösterebilir. Ancak genel olarak güneşlenme alanları, yüzme merdivenleri, yemek masası, donanımlı mutfaklar, yatın büyüklüğüne göre 1 veya daha fazla konforlu kamara, banyo ve WC mevcuttur.

Evet, kiraladığınız yatta mürettebat bulunur. Mürettebat, kaptan, yardımcı personel, garson, aşçı ve temizlik personeli gibi farklı görevlere sahip kişilerden oluşur. Bazı teknelerde ikram ve temizlik hizmetleri aynı kişiler tarafından sağlanabilir.

Evet, yat kiralama sürenizi uzatmanız mümkündür. Ancak müsaitlik durumuna ve ek ücrete bağlıdır.

Evet, yat kiralama için yaş sınırı 18'dir. Ancak ailesi yanındaki küçük çocuklar da yata kabul edilebilir. Çocukların güvenliğinden ise %100 aile sorumludur.

Yat kiralarken, kimlik belgesi  (T.C kimlik kartı veya pasaport) ve kredi kartı bilgileriniz gerekmektedir.

Yat kiralama talebinizi en az bir hafta önceden yapmanızı tavsiye ederiz. Özellikle yaz sezonunda yat ve diğer teknelerimiz yoğun talep görmektedir. Bu nedenle, son güne kaldıkça aradığınız tip ve özelliklerde yat bulma ihtimaliniz azalır.

Yat kiralama için en uygun sezonlar, genellikle ilkbahar, yaz ve erken sonbahar aylarıdır. Nisan'dan Kasım'a kadar deniz daha keyiflidir. Ancak yılın her döneminde seyahat edebilirsiniz. Kış aylarında da hava koşulları gözetilerek kiralama yapılabilir.

Yat kiralama, farklı aktiviteler için benzersiz bir fırsat sunar. Yüzme, şnorkelle dalma, güneşlenme, kano, su kayağı, yemek, içecek, gezi ve keşif turları gibi geleneksel aktivitelerin yanı sıra, özel kutlamalar, yaş günü, evlilik yıl dönümü, bekarlığa veda partisi, yurtdışından konukları ağırlama, aile veya dostlarla birlikte gezi gibi özel etkinlikler de yapabilirsiniz.

Genellikle yat kiralamalarında evcil hayvan kabul edilmez. Ancak bazı tekne sahipleri bu konuda istisna yapabilir. Bu nedenle, evcil hayvanınızla birlikte yat kiralamak isterseniz, lütfen kiralama öncesi mutlaka bize bildiriniz.

Kiraladığınız yat, mürettebat tarafından denetlenerek denizcilik kurallarına uygun olarak güvenli hale getirilir. Kiraladığınız yat, can yeleği, can simidi, yangın söndürücü, telsiz, radar, navigasyon sistemleri ve diğer gerekli güvenlik ekipmanlarına sahiptir.

Yat kiralama rotalarımız genellikle kıyıya yakındır ve bu rotlarda cep telefonları çekmektedir. Ayrıca yat içinde tüm mobil cihazlarınızı şarj edebilirsiniz. Ege ve Akdeniz lokasyonlarında, telefonlarla ilgili dikkat edilmesi gereken nokta, kullandığınız şebekenin bağlı olduğu ülkedir. Telefonlarınız bazen kendiliğinden Yunanistan şebekesine bağlanabilir. Bu esnada yaptığınız telefon ve internet kullanımları, faturanıza yurtdışı tarifesinden yansıtılabilir.

Yat kiralama sırasında mürettebatın sayısı, kiraladığınız yatın büyüklüğüne, tipine ve özelliklerine bağlı olarak değişir. Genellikle yatın kaptanı ve en az bir servis personeli bulunur. Ancak daha büyük yatlarda daha fazla mürettebat bulunabilir.

Kiraladığınız yatı, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize göre istediğiniz süre boyunca kiralayabilirsiniz. Ancak, yüksek sezonda bazı yatlar en az 1 hafta (7 gece) olarak kiralanmaktadır.

Yatın büyüklüğüne ve tipine göre değişir. Tek kamaralı yatların yanı sıra çok kamaralı yatlar da kiralama portföyümüzde mevcuttur. Katamaranların iç hacimleri daha geniştir. Guletler ise kalabalık sayıda konuğu ağırlamak için idealdir. Katılımcı sayısını önceden belirleyerek yat ve tekne seçimi yapmanızı öneririz. 

Yat kiralama süreci, web sitemiz üzerinden kiralık yat seçimi yaparak başlar. Tarihlerinizi ve diğer detayları belirleyin. Ardından, ödeme ve sözleşme işlemlerini tamamlayın. Son olarak, belirlenen tarih ve saatte yatınızda olun ve keyifli tecrübenizin tadını çıkarın.

Yatlar, kiralama süresi ve yatın özelliklerine göre belirlenen rotalar dahilinde hareket eder.

Yatlarda yaş sınırı bulunmamakla birlikte, küçük çocuklar için uygun güvenlik önlemleri alınması önemlidir. Çocukların güvenliğinden ebeveynler sorumludur.

Yat kiralama sırasında ekstra ücretler talep edilebilir. Bu ücretler, kiraladığınız yatın özelliklerine, kullanım süresine, konumuna ve ikramlara göre değişebilir. Örneğin, mürettebat bahşişi, rotaya eklenecek ekstra rotalar olursa ilave yakıt masrafları, uğranması gereken yat limanı olursa liman vergileri, istenen ikram tiplerine göre (alkollü içecekler gibi) ekstra ücretler talep edilebilir. Bu nedenle kiralama öncesi istediğiniz rotalara ve ikramlara karar vermeniz sürprizlerle karşılaşmamanız açısından önemlidir. Bazı teknelerde yakıt ücreti kiralama bedeline dahil değildir. Bu bilgilere web sitemizden ulaşa bilirsiniz.

Kredi kartıyla veya banka transferiyle ödeme yapabilirsiniz.

İptal ve iade koşulları, sözleşmede belirtilen şartlara göre değişiklik gösterir. Genel olarak, önceden belirlenen süre içinde iptal ederseniz ücretin bir kısmını geri alabilirsiniz.

Yatlarda ikram servisi yapılmaktadır. İstenilen yiyecekler veya menü, kiralama öncesi belirlenmelidir. İstenirse yiyecekler kiralayan tarafından getirilebilir. Yat mürettebatı, bu yiyeceklerden menü oluşturur.

Yat kiralama sırasında yeme-içme ihtiyaçları, yatın mürettebatı tarafından karşılanmaktadır. Kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği ve ara öğünler için menüler belirlenir ve size sunulur. Ayrıca, özel istekleriniz için de mürettebat ile iletişime geçebilirsiniz. Birçok yat seçeneğinde, gıda malzemelerini ve içecekleri kendiniz getirebilirsiniz. Bu durumda, aşçı yemeklerinde sizin malzemelerinizi kullanır. İçecek servisleri de sizin getirdiğiniz içkilerden yapılır. Kiralama esnasında bu konu netleştirilmelidir.

Yatların iç mekanlarında sigara, pipo, puro gibi tütün ve tütün ürünleri içmek kesinlikle yasaktır. Bazı yatlarda, güvenlik açısından açık havada da bu tür ürünlerin içilmesi yasaktır. Kiralamayı düşündüğünüz teknenin açık alanlarında tütün ve tütün ürünlerinin yasak olup olmadığını önceden teyit etmeniz önemlidir.

Konaklamalı yat kiralamalarında, otellerde olduğu gibi kamaranızda nevresim, yastık, havlu gibi temel ihtiyaçlar bulunur. Ancak kişisel bakım ürünleri ve ihtiyaçlarınız sizin sorumluluğunuzdadır.

Whatsapp Destek
Özellik Özellik
Genel Özellikler
Mutfak Bilgileri
Salon Bilgileri
Havuz Bahçe Bilgileri
Şömine
Özel Bahçeli
Full Eşyalı ve Mobilyalı
Isıtmalı Havuz
İnternet Bağlantısı
Jakuzi
Balkon/Deck/Teras
İç Mekan Havuz
Otopark / Park Yeri
Yatak Sayıları
Manzara
Deniz
Dağ
Şehir
Doğa
Bluetooth Ses Sistemi
Engelli Dostu
Sıradışı Mimari
Sauna
Buhar Banyosu
Bebek Yatağı
Özel Havuz