Sıkça Sorulan Sorular

Sektörde 1998’den hizmet veren firmamız müşteri memnuniyeti vizyonuyla rezervasyonunuzu garanti altına almaktadır. Nadir olarak yaşansa da tur günü veya turunuz esnasında teknenizde oluşabilecek arızalarda size hemen yeni bir tekne bulmayı veya ücretinizin tamamen iadesini garanti etmektedir. Tüm rezervasyonlarınız TÜRSAB ile güvence altındadır.

Tekne kiralarken teknenizin özelliklerinden, acentanın güvenilirliğine kadar dikkat edilmesi gereken bir çok etken vardır. Detaylı blog yazımıza 10 Adımda Tekne Kiralama – Blog (bellayachting.com) linkinden ulaşabilirsiniz.

Tekne müsaitliklerinin güncel olmaması ve değişmesi sebebi ile online rezervasyon alamamaktayız. Beğendiğiniz tekne için tarafımıza web sitemiz üzerinden talep iletebilir veya onlarca tekne arasında zamanınızı harcamadan +90 537 365 72 79 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz yüzlerce tekne arasından isteklerinize uygun teknelerimizi filtreleyerek, size uygun fiyat garantisi ile fiyat teklifini en kısa sürede iletecektir.

İPTAL  VE İADE

-Tur tarihinden 120 gün öncesine kadar olacak iptallerde ücretin tamamı iade edilir.

-Tur tarihinden 90 gün öncesine kadar olacak iptallerde tur bedelinin %20’si kesilerek iade edilir.

-Tur tarihinden 60 gün öncesine kadar olacak iptallerde tur bedelinin %30’u kesilerek iade edilir.

-Tur tarihinden 30 gün öncesine kadar olacak iptallerde alınan rezervasyon tutarı iptal edilmez. Ancak misafirlerimizin ödedikleri rezervasyon ücretinden tur bedelinin %30’u kesilerek iptal edilen tekne kiralama hakkını bir sonra ki sene aynı teknede veya başka teknede kullanabilirler.

-Tur tarihinden 14 gün öncesine kadar olacak iptallerde tur bedelinin tamamı talep edilir.

OPSİYONLAMA

-Tur tarihinden 120 gün öncesine kadar opsiyonlama süresi 96 saattir.

-Tur tarihinden 90 gün öncesine kadar opsiyonlama süresi 72 saattir.

-Tur tarihinden 60 gün öncesine kadar opsiyonlama süresi 48 saattir.

-Tur tarihinden 30 gün öncesine kadar opsiyonlama süresi 24 saattir.

Rezervasyonunuzu onaylamanız halinde opsiyonlama başlığı altında yer alan süre boyunca tekneniz adınıza ayrılır. Belirtilen saatler içerisinde tur bedelinin %40’ı olan kaparo tutarının size ileteceğimiz IBAN bilgisine gönderilmesi beklenir. Ödemenize istinaden tarafımızca kontrolü sağlandıktan sonra müşteri temsilcilerimiz konfirme bilgisini size iletir.

Kalan ödeme tutarı havale olacaksa, turun olacağı hafta veya tur günü tur başlangıcından önce belirtilen IBAN adresine gönderebilirsiniz.

Kalan ödeme tutarı nakit olacaksa, tur günü sizi karşılayacak olan temsilcimize elden ulaştırabilirsiniz.

Kalan ödeme tutarı kredi kartı ile olacaksa, Ödeme tutarının %3’ü olan komisyon tarafınıza yansıtılır. Size göndereceğimiz link üzerinden kredi kartı ile ödeme yapabilir ve taksit seçeneklerine göz atabilirsiniz.

Tüm rezervasyonlarımız çift taraflı sözleşmeler ile güvence altındadır. Turunuzun garantisi ve haklarınızın korunması için tekne sahiplerimizle firmamız arasında sözleşme imzalanmaktadır.

Hem sizin hem bizim haklarımızın korunması amacıyla sizinle aramızda dijital olarak imzalanacak sözleşme örneğimize ……. linkinden ulaşabilirsiniz.

DAHİL HİZMETLER

-Tüm liman masrafları

-Kullanım suyu

-Yakıt giderleri (yalnızca motoryat ve guletlerde dahildir. Yelkenli ve catamaranlarda hariç hizmetlere girmektedir)

-Kaptan, mürettebat ve aşçı (yalnızca motoryat ve guletlerde dahildir. Yelkenli ve catamaranlarda hariç hizmetlere girmektedir)

-Kiralanan yatın ekipmanları ile birlikte kullanımı

-Yatın girişten önce çıkıştan sonra temizliği

-Yat sigortası

HARİÇ HİZMETLER

-Yiyecek ve içeçekler

-Transit günlüğü

-Ekstra liman girişleri

-Servis botu kullanımı yakıt gideri

-Diğer ülke suları

-Transfer ücretleri

Turunuzu ayrıcalıklı, konforlu ve eğlenceli hale getirecek ayrıcalıklı hizmetlerimizi ekstra olarak alabilirsiniz. Başlıca ayrıcalıklı hizmetlerimize Yat Kiralarken Faydalanabileceğiniz Ayrıcalıklı Hizmetler – Blog (bellayachting.com linkinde yer alan blog yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Teknelerimizin bazıları evcil hayvvan kabul etmektedir. Rezervasyon esnasında belirtmeniz halinde size uygun bir tekne bulabiliriz. Evcil hayvan kabul eden teknelerimiz günlük 100€ temizlik ücreti almaktadır.

Tüm turlarımızda sorumluluğunun sizde olması koşulu ile çocukla mavi tur mümkündür. Kiralayacağınız teknede güvenlik ağı olup olmadığını lütfen müşteri temsilcinize sorunuz. Olmaması halinde size güvenlik ağı olan bir tekne bulacaklardır veya beğendiğiniz tekneye ekstra olarak güvenlik ağı kiralama imkanınız bulunmaktadır.

Bazı teknelerimizde wifi bulunmakta bazılarında ise bulunmamaktadır. Müşteri temsilcinize sormayı lütfen unutmayın. Teknenizde wifi bulunmuyorsa günlük 50€ ile Turkcell Superbox kiralayabilirsiniz.

Bulunduğunuz koy ve bölgelere göre zaman zaman internet kesinti yaşanabilmektedir.

Kiraladığınız teknelerde tur başlangıç ve bitiş limanı farklı olabilir. Arada ki fiyat farkını ödeyerek turunuzu farklı bir limanda bitirebilirsiniz. Fiyat arada ki mesafeye göre hesaplanmaktadır.

Rotanız üzerinde yer alan kara turlarına katılabilirsiniz. Kara turları hakkında detaylı bilgiyi müşteri temsilcinizden alabilir veya Mavi Yolculukta Yapılabilecek Kara Turları – Blog (bellayachting.com) linkinde yer alan blog yazımızı inceleyebilirsiniz.

Mavi yolculuğu gelmeden önce çantanızda olması gerekenler isimli detaylı blog yazımıza Mavi Yolculukta Çantanızda Olması Gerekenler – Blog (bellayachting.com) linkinden ulaşabilirsiniz.

Teknelerimiz de kumanya alışverişleri marinalarda veya marinaya yakın marketlerden yapılmaktadır. Alışverişi isterseniz kendiniz yapabilir veya size ileteceğimiz alışveriş formunu doldurup bize iletebilirsiniz. Sizin adınıza biz veya tekne mürettebatı alışverişinizi yapacak ve siz gelmeden tekneye yerleştirecektir. Alışveriş ödemesini geldiğinizde tekneye ödemeniz gerekmektedir.

Sizin için uygun tekneye karar vermek bir çok seçenek arasında zor olabilir. Müşteri temsilcilerimiz ihtiyaçlarınız ve konfor arayışınıza uygun tekneleri size sunacak, kusursuz bir tatil için geçirmeniz için sizi deneyimleri ile bilgilendirecektir.

Yatlarımız yalnızca yat sigortasını kapsamaktadır. Tüm yolcularımıza seyahate çıkmadan önce kişisel sigortalarını yaptırmalarını öneririz. Sigortanızı nasıl yapacağınız konusunda bilgi almak için müşteri temsilciniz ile iletişime geçebilir veya Kişisel Seyahat Sigortası Nasıl Yapılır? – Blog (bellayachting.com linkinde yer alan blog yazımıza göz atabilirsiniz.

Rezervasyon esnasında; Adınız soyadınız, telefon numaranız ve mail adresiniz ödeme ve rezervasyon takibi için yeterli olacaktır. Tüm bilgileriniz Kişisel Verileri Koruma Kanunu uyarınca şirketimizde saklı tutulmaktadır.

Tura çıkmadan hemen önce Liman Başkanlığı’na kimliklerinizi bildirerek, hepiniz adına çıkış almakla yükümlüyüz. Turunuza  1 hafta kala müşteri temsilcimiz size yolcu bilgi formunu iletecektir. Tüm yolcuların kimlikte yer alan isim soyisimleri ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası veya yabancı uyruklu misafirler için pasaport numarasını bizlere iletmelisiniz. Kimlik bilgileriniz tarafımızca kayıt altına alınmamakta ve Kişisel Verileri Koruma Kanunu hükümlerine göre yalnızca turunuz süresince saklanmaktadır.

Ayrıcalıklı hizmetlerimizle turunuzu çok daha konforlu hale getirebilirsiniz. Otelinizi organize edebilir, villa konaklaması sağlayabilir, havalimanı veya otogardan teknenize transferinizi yapabilir ve araçla ulaşımınızı yapmanız halinde aracınız için güvenli otoparkları sizin için bulabiliriz.

Tüm ayrıcalıklı hizmetlerimize ve fiyatlarına Yat Kiralarken Faydalanabileceğiniz Ayrıcalıklı Hizmetler – Blog (bellayachting.com) linkinden ulaşabilirsiniz.

Turunuz boyunca kahvaltı, öğle yemeği, beş çayı, akşam yemeği ve sonra ki aperatifleriniz için menünüze kendiniz karar verebilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz deneyimleri ile en sık tercih edilen menü örneklerini sizlere gönderecek ve karar vermenize yardımcı olacaktır.

Tur programınızda ziyaret edeceğiniz rotaları kendiniz oluşturabilirsiniz. Koylar arası mesafenin günlük seyir süresini aşması durumunda ekstra yakıt ücreti talep edilebilir. Rotanızı seçerken deneyimli ekibimiz size en güzel rota örneklerini sunacak ve karar verme aşamanızda yardımcı olacaktır.

Kaptanlı kiralanan teknelerimiz günlük 4 saat seyir yapmaktadır. Kaptansız kiralamalarda günlük seyir saati size bağlıdır. Konforlu bir tatil için günde 4 saatten fazla seyir yorucu olabilmektedir.

Kumanya alışverişini kendinizin yapması durumunda kartla ödeme yapabilirsiniz. Tekne mürettebatının yapması halinde fiş tutarının nakit olarak tekneye ödenmesi gerekmektedir.

Bunun haricinde alacağınız ekstra hizmetler veya ani oluşabilecek sağlık durumları için yanınızda bir miktar nakit bulunması yararınıza olabilir.

Kara turları, karada yemek organizasyonu veya tekne mürettabatına vereceğiniz bahşişi yanınıza nakit olarak alabilirsiniz.

Kabinlerin çoğunun ahşap olması, yangın tehlikesi, çarşaf ve odaya kokunun sinmesi sebebi ile teknelerimizin içinde ve kabinlerde sigara içmeye izin verilmez. Yalnızca açık alanlarda sigara içebilirsiniz.

Turunuza gelmeden önce yanınızda deniz tutması, mide bulantısı, ve baş ağrısı için ilaç bulundurmanızı tavsiye ederiz. Dilerseniz turunuz esnasında 7/24 bize ulaşabilir ve sağlık ekibi isteyebilirsiniz. Deneyimli sağlık personelimiz en kısa sürede yanınızda olacak ve gerekli işlemleri teknenizde yapacaktır

Tüm teknelerimiz her yıl güvenlik tedbirleri amacıyla denetlenmekte ve eksikleri giderilmektedir. Tüm teknelerimiz SOLAS standartlarına uygun yangın tüpü, can yeleği, can simidi, can salı, işaret fişekleri ve acil durum kitleri ile donatılmıştır. Üst güverteleri korkuluk ile çevrilidir.

Teknelerimiz ünlüleri sık sık ağırlamaktadır. Tüm teknelerimizde kaptan ve mürettabat personelleri bu konuda bilgilidir. İzniniz olmadan herhangi bir şekilde video veya fotoğraf alınmayacak ve izniniz olmadan herhangi bir platformda paylaşılmayacaktır.

Whatsapp Destek
Özellik Özellik
Genel Özellikler
Mutfak Bilgileri
Salon Bilgileri
Havuz Bahçe Bilgileri
Şömine
Özel Bahçeli
Full Eşyalı ve Mobilyalı
Isıtmalı Havuz
İnternet Bağlantısı
Jakuzi
Balkon/Deck/Teras
İç Mekan Havuz
Otopark / Park Yeri
Yatak Sayıları
Manzara
Deniz
Dağ
Şehir
Doğa
Bluetooth Ses Sistemi
Engelli Dostu
Sıradışı Mimari
Sauna
Buhar Banyosu
Bebek Yatağı
Özel Havuz